Потребен е разум, а не насилство | Северна Македонија | DW | 18.06.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Потребен е разум, а не насилство

Стартот на изборната кампања во Македонија засенет со инциденти. Премиерот Бучковски апелира – на Македонија не и потребна сила, туку ум и разум. ОБСЕ и ЕУ ја следат состојбата интензивно, а амбасадорот на ЕУ во Македонија, Ерван Фуере е загрижен и веќе е во Брисел.

default

Реклама