Потрага по урнатиот авион во Камерун | Вести | DW | 06.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Потрага по урнатиот авион во Камерун

Спасувачките екипи во Камерун, во тешки временски услови и силен дожд и натаму трагаат по урнатиот авион со 114 патници. Авионот на компанијата Кенија Ервајс вчера изчезна ведна по полетувањето во Дуала. На бордот, според податоци од авио компанијата имало и Европејци.