Потпишување на договорот за името во Преспа | Сите содржини | DW | 17.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Потпишување на договорот за името во Преспа

Шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, во Псарадес, на грчкиот дел на Преспанското Езеро, го потпишаа договорот за решавање на спорот за името.

Гледај видео 04:10

Прочитај го и ова