Потврдена смртната казна за Рамадан | Вести | DW | 16.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Потврдена смртната казна за Рамадан

Апелационен суд во Ирак ја потврди смртната казна за Таха Јасин Рамадан, заменик на поранешниот ирачки диктатор Садам Хусеин. Рамадан треба да биде обесен во наредните 30 денови.