Последен претседателски поздрав до новинарите | Старт | DW | 19.01.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Последен претседателски поздрав до новинарите

Барак Обама одржа последна пресконференција пред во петок да му ја предаде должноста претседател на САД на републиканецот Доналд Трамп. Притоа ја истакна важноста на слободните медиуми за САД и нивната демократија.

Гледај видео 00:40