Последен ден од Конгресот на СПД | Вести | DW | 28.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Последен ден од Конгресот на СПД

*

На третиот ден од партискиот конгрес Социјалдемократите на Германија треба да ја усвојата новата партиска програма . Во текот на вчерашниот ден делегатите, изнанедувачки се изјаснија, на германските автопати да има ограничување на брзината на 130 километри на час и за продолжување на мандатот на Бундесверот во Авганистан. Партискиот конгрес треба да заврши попладнево со говор на старо новиот шеф на СПД, Курт Бек.