Поради висок водостој на Рајна прекинат бродскиот сообраќај | Вести | DW | 10.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Поради висок водостој на Рајна прекинат бродскиот сообраќај

*

Поради високиот водостој прекинат е бродскиот сообраќај на оделени делници по реката Рајна. Властите очекуваат, денеска напладне нивото на водата во Карлсруе да достигне 8,35 метри, што е нешто пониско од предвидувањата. Во покраината Северна Рајна Вестфалија поради обилните дождови животот го загубија две лица.