Попоски: Прислушкувањето е дело на Заев | Сите содржини | DW | 25.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Попоски: Прислушкувањето е дело на Заев

Во интервју за магазинот „Зона на конфликти“ на Дојче Веле, шефот на македонската дипломатија тврди дека прислушкувањето е дело на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и на луѓе во тајната служба кои работеле за него. Попоски тврди дека мнозинството граѓаните ја поддржуваат неговата партија, а го критикува претседателот Иванов дека погрешил со амнестијата.

Гледај видео 26:09

Прочитај го и ова