Поплави во Шри Ланка | Вести | DW | 06.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Поплави во Шри Ланка

Во Шри Ланка 120.000 луѓе останаа без покрив над главата поради силните дождови и поплави. Според властите во поплавите и поради лизгање на земјиштетот животот го загубиле 16 лица.