Поплави во централна Америка и Мексико | Вести | DW | 19.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Поплави во централна Америка и Мексико

*

По неколкудневни постојани врнежи од дожд делови на централна Америка и јужно Мексико се поплавени. Во Коста Рика од невремето загинаа 19 лица, а властите прогласија вонредна состојба. И на Куба и останатите карипски острови се очекуваат штети од дождовите, особено во земјоделието.