Помош по земјотресот во Непал | Старт | DW | 04.05.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Помош по земјотресот во Непал

Да се напушти Катманду и да се оди во уништените села во областа на центарот на земјотресот се‘уште претставува мала авантура. Репортер на Дојче веле го посети настраданиот регион.

Гледај видео 02:42
Now live
02:42 минути