Помен за Тоше | Теми на денот | DW | 24.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Помен за Тоше

Во Крушево денеска - 40 дневен помен за македонската поп икона, Тоше Проески. Со свечената литургија во црквата “Пресвета Богородица“, чиноначалствуваше поглаварот на МПЦ, г.г. Стефан.

default

Уште еднаш порачано - почивај во мир, ангеле!

Крушево денеска е полно со пријатели, колеги на Тоше од Македонија и Балканот, негови фанови и како и претставници на владата и десетици новинари.

DW.COM