Полски општини се прогласуваат за ЛГБТ-слободни зони | Старт | DW | 07.02.2020

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Полски општини се прогласуваат за ЛГБТ-слободни зони

Околу 80 полски општини се прогласија за слободни од „ЛГБТ-идеологија“. Активисти протестираат со тоа што ставаат лажни „анти-ЛГБТ“ знаци.