Полнење на електричните автомобили при возење | Теми | DW | 30.06.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Полнење на електричните автомобили при возење

Електричните автомобили во иднина ќе можат да ги полнат батериите и за време на возењето. Научниците во Германија ја тестираат новата технологија.

Гледај видео 01:34