Полицијата сака да ги спречи протестите опозицијата во Пакистан не попушта | Вести | DW | 07.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Полицијата сака да ги спречи протестите опозицијата во Пакистан не попушта

*

Полицијата во Пакистан има намера да ги спречи за во петок најавените големи демонстрации од страна на поранешната премиерка Беназир Буто. Без оглед на најавите опозиционите полчитичари и натаму опстојуваат на протестите. Во интервју за весник, Буто уште еднаш го повика претседателот Мушараф да ја прекине вонредната состојба и да поднесе оставка на функцијата шеф на армијата.