Полицијата го уапси напаѓачот со секира во Диселдорф | Старт | DW | 10.03.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Полицијата го уапси напаѓачот со секира во Диселдорф

Полицијата во голем број пристигна на главната железничка станица во Диселдорф откако напаѓач со секира повреди најмалку седум лица. Видео снимки од сцените по нападот веднаш се најдоа на социјалните мрежи.

Гледај видео 01:08