Полицаец обвинет за убиство на црнец | Старт | DW | 08.04.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Полицаец обвинет за убиство на црнец

По смртоносните истрели кон црнец, полицаец-белец во американската сојузна држава Јужна Каролина е обвинет за убиство. Видео покажува како полицаецот осумпати стрела во грб на невооружениот човек кој се обидува да бега.

Гледај видео 02:29
Now live
02:29 минути