Политички консултации во Македонија | Теми на денот | DW | 26.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Политички консултации во Македонија

Лидерите на власта и опозицијата во Македонија бараат решенија за излез од ситуацијата, по инцидентите во и пред македонското Собрание.

default

Парламентот денеска не заседаваше

По вчерашните инциденти, Парламентот денеска не заседаваше, а во кабинетот на спикерот на Собранието Љубиша Георгиевски на политички консултации се состанаа премиерот Никола Груевски и некои од лидерите од парламентарните партии во Македонија.

Поврзана содржина