Политички, а не црковен проблем? | Северна Македонија | DW | 15.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Политички, а не црковен проблем?

Додека заседава Саборот на СПЦ, Македонската православна црква покажува подготвеност за продолжување на дијалого. Кои се шансите за решение на спорот?

default

Реклама