Политичкиот дијалог “мрдна од место“ | Теми на денот | DW | 22.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Политичкиот дијалог “мрдна од место“

Во македонскиот парламент се исцртува консензус на партиите од владината коалиција и опозицијата околу создавање Комитет за односи меѓу заедниците.

default

Дали законот за употреба на јазиците, кого го нема на списокот со 45-те закони што треба да се гласаат со двојно мнозинство, а кој е приложен во амандман кон Законот за создавање на новиот комитет за односи меѓу заедниците, може да биде нов камен на сопнување?
Реклама