Политичка сатира на вевчански начин | Сите содржини | DW | 15.01.2020

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Политичка сатира на вевчански начин

Преку Вевчанскиот карневал, кој се одржува на 13 и 14 јануари, на Василица, мештаните на селото ги будат паганските обичаи и се потсетуваат на сатиричен начин на сите неубави настани кои ги потресле во текот на минатата година. Погледајте што според нив ја одбележа 2019. година.

Прочитај го и ова