Политичка контрола и притисок врз медиумите на Балканот | Сите содржини | DW | 20.09.2018

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Политичка контрола и притисок врз медиумите на Балканот

Проблемот на новинарството на Западниот Балкан денес не е недостиг на легислатива, туку нејзиното применување, заклучено е на дводневната конференција „Денови на медиумите ЕУ-Западен Балкан“ која се одржа во Скопје.

Прочитај го и ова