Политичката сатира „Заповедник“ - интернационален хит | Сите содржини | DW | 06.08.2018

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Политичката сатира „Заповедник“ - интернационален хит

Ангела Меркел или Владимир Путин секоја недела можете да ги видите во видеото на ДВ - „Заповедник“- како анимирани ликови кои критички се однесуваат кон актуелните теми на светската политика. Водеото се продуцира во соработка со израелскиот ТВ-партнер Channel 9 од 2017. година со помош на најнова 3D технологија.

Прочитај го и ова