Полесно до Европа | Теми на денот | DW | 13.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Полесно до Европа

Во Брисел ЕУ потпиша договор со Македонија за олеснување на визниот режим.Тоа пред се ќе важи за неколку категории граѓани,како студенти,пензионери,бизнисмени,туристи.

default

Членовите на македонскиот тим спогодбата ја оценуваат како чекор кон целосна либерализација на визниот режим,за што ќе се преговара п отпочнувањето на преговорите за членство на Македонија во ЕУ
Реклама