Покемон во Стејт Департментот | Панорама | DW | 22.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Покемон во Стејт Департментот

Портпаролот на американското министерство за надворешни работи, кусо ја прекина својата изјава за новинарите откако забележа дека еден од новинарите игра Покемон Го.

Гледај видео 00:34

Покемон во Стејт департментот

*

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама