Поканата за НАТО сеуште не е заработена | Теми на денот | DW | 06.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Поканата за НАТО сеуште не е заработена

Координаторот на Македонија за членство во НАТО, Никола Димитров во интервју за Дојче Веле вели дека земјата има добри шанси да влезе во НАТО наредната година

default

Дали Грција ќе стави вето на поканата за Македонија и до каде се преговорите за името?