Познатите за толеранција во Германија | Сите содржини | DW | 31.08.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Познатите за толеранција во Германија

Протести и напади кои одат и до подметнување пожари се доминантните теми во печатот кога се работи за проблемот со бегалците во Германија. Дојче веле организираше акција со проминенти личности со мигрантско потекло во борбата за разновидност и толеранција во Германија.

Гледај видео 01:55
Now live
01:55 минути