Поздравена одлуката на Арапската лига | Вести | DW | 24.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Поздравена одлуката на Арапската лига

*

Израел и САД ја поздравија одлуката на Арапската лига за учество на блискоисточната мировна конференција во Анаполис. Ваквата одлука ќе му даде тежина на самитот и ќе ја засили улогата на арапските земји во мировниот процес меѓу израелците и палестинците се вели од Вашингтон и Ерусалим. Арапската лига донесе одлука за учество, откако САД изјавија дека на самитот во вторник ќе се разговара и за Голанската армија која подолг период е окупирана од страна на Израел.