Пожарот на Галичица под контрола | Вести | DW | 26.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Пожарот на Галичица под контрола

*

Пожарот кој изби во македонскиот национален парк Галичица е под контрола, но се уште не е изгаснат. Кризниот штаб вели дека имаат информации оти пожарот е подметнат, најверојатно од дрвокрадци. Во пожарите кои пред еден месец ја зафатија Македонија изгореа околу 5000 хектари шума.