Пожари во Македонија | Теми на денот | DW | 22.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Пожари во Македонија

Ситуацијата се влошува

default

Македонија се бори со последиците од големите горештини, ситуацијата со пожарите се усложни – додека едни бидат ставени под контрола, се распламтуваат други. Евакуирано едно село во близина на главниот град Скопје. Засега нема човечки жртви.