Пожари во Грција | Вести | DW | 30.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Пожари во Грција

*

Грчките власти преземаат вонредни мерки за справување со големите пожари кои зафатија повеќе делови од земјата. Критична е состојбата во околината на Атина, каде стотици пожарникари се обидуваат да ја стават под контрола огнената стихија која се заканува на приградските населби. Се јавува за опожарени 2500 хектари шума.