Под товарот на руските санкции | Сите содржини | DW | 15.12.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Под товарот на руските санкции

Турската економија страда се‘ повеќе од санкциите на Русија. Важни клиенти ја заобиколуваат Турција, а извозот за Русија паѓа.

Гледај видео 01:26
Now live
01:26 минути

Прочитај го и ова