Поделени реацкии за новата владина коалиција | Македонија | DW | 07.07.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Поделени реацкии за новата владина коалиција

По договорот за владина коалиција, ВМРО ДПМНЕ и ДУИ работат на формирање на министерскиот состав, којшто во наредните денови официјално треба да биде соопштен. Првичните реакции околу новата коалиција се поделени.

default

Во владиниот кабинет ќе седат кадри на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ

Реклама