Повторно падна бројот на невработени во Германија | Вести | DW | 29.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Повторно падна бројот на невработени во Германија

И во март опадна бројот на невработени во Германија. Регистрирани се 4 милиони и 108 илјади луѓе без работа, што е за 114 000 помалку од фебруари, соопшти сојузното биро за работа.