Повторни борби во Либан | Вести | DW | 18.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Повторни борби во Либан

*

Либанската армија повторно отвора жесток оган врз упориштата на исламистите кај палестинскиот бегалски логор Нар ел Баред.Тенковите испалуваат гранати врз области на населбата во кои се наоѓаат борците на Фатах ел Ислам.Според извештај на арапската телевизија Ал Арабија припадниците на сунитската екстремистичка група не даваат веќе голем отпор.Армијата и исламистите водат борби уште од 20 мај,во нив загинаа најмалку 135 луѓе.