Повредени турски војници во подметната бомба | Вести | DW | 12.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Повредени турски војници во подметната бомба

*

12 турски војници се повредени, а дел од нив сериозно, во експлозија на подметната бомба на пат во југоисточна Турција. Според армиски извори бомбата била подметната од курдските герилци.