Победничкото славје на Трамп | Свет | DW | 09.11.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Победничкото славје на Трамп

На постизборниот собир на приврзениците на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, бурно беше прославена победата.

Кандидатот на републиканците,Трамп во своето побединичко обраќање во прв ред повика на надминување на поделбите, предизвикани во земјата по жестоката и досега невидено валкана изборна кампања .

 

Гледај видео 00:55

Славјето на победникот Трамп

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама