Победникот и „непоразената“ | Сите содржини | DW | 06.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Победникот и „непоразената“

„Победија граѓаните и свечено изјавувам дека ќе им служам посветено на сите“, вети новоизбраниот претседател на РСМ, Стево Пендаровски. Неговата противкандидатка Гордана Сиљановска Давкова предупреди дека „со ова не се сите проблеми на државата решени“.

Гледај видео 02:13

Прочитај го и ова