Победата на Трамп повеќе од убедлива | Свет | DW | 10.11.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Победата на Трамп повеќе од убедлива

Новоизбраниот претседател на САД, републиканецот Доналд Трамп освои 279 електорски гласови, додека неговата ривалка од Демократската Партија, Хилари Клинтон 228.

*

Реклама