Победата на Вардар предизвика еуфорија | Панорама | DW | 05.06.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Победата на Вардар предизвика еуфорија

Македонија е во славеничка еуфорија - ракометарите на Вардар се европски шампиони. Во драматичен натпревар тие го победија Пари Сен Жермен со еден гол разлика.

Илјадници луѓе веднаш по завршувањето на натпреварот излегоа на улиците за да го прослават големиот ракометен успех. Настапот на Вардар во Келн никого не го остави рамнодушен. 

DW.COM

Реклама