Пловдив е Европски град на културата | Сите содржини | DW | 02.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Пловдив е Европски град на културата

Пловдив е еден од најстарите градови во светот со над 8000 години историја и годинава - Европски град на културата.

Гледај видео 02:19

Прочитај го и ова