Пласник “Реформите услов за укинување на визите“ | Вести | DW | 29.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Пласник “Реформите услов за укинување на визите“

*

Продолжувањето на реформите во областа на судството и безбедноста е главниот услов за укинување на визите за земјите од балканот, изјави австрисмкиот министер за надворешни работи Урсула Пласник. Синоќа во Салцбург, на регионалната премиерска средба, таа нагласи дека земјите од регионот не треба да спроведуваат реформи само со цел да и се допаднат на ЕУ.