Пласник: Балканот во ЕУ за десет години | Вести | DW | 27.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Пласник: Балканот во ЕУ за десет години

Земјите од Западен Балкан ќе станат дел од ЕУ на нејзиниот 60 роденден, изјави шефот на австриската дипломатија Урсула Пласник. Таа за австриските медиуми по повод 50-от роденден на Унијата истакна дека според нејзина проценка Западниот Балкан во ЕУ ќе се интегрира за десет години.