1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Пица

Пица (итал, pizza) е италијански специјалитет кој се прави од тенко, тркалезно тесто на кое се додаваат различни состојки.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе