Пипа кажа „Да“ | Панорама | DW | 20.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Пипа кажа „Да“

Пипа Мидлтон, помладата сестра на војвотката од Кембриџ, Кејт, денеска се омажи за Џејмс Метјус. Свадбената церемонија се одржа во црквата Свети Марко во Енгелфилд.

Сестрата на војвотката од Кембриџ Кејт, Пипа Мидлтон денеска се омажи за вереникот, менаџерот Џејмс Метјус. Свадбената церемонија се одржа во црквата Свети Марко во Енгелфилд.

За разлика од венчавката на Кејт и Вилијам, кое беше пренесувано преку телевизија, оваа  венчавка се одржа во потесен круг, со 350 гости, меѓу кои многу познати личности.

 

England Hochzeit Pippa Middleton (picture-alliance/empics/K. Wigglesworth)

Војвотката Кејт со принцот Џорџ и принцезата Шарлоте

England Hochzeit Pippa Middleton (Getty Images/AFP/J. Tallis)

Британскиот принц Хари на венчавката од Пипа Мидлтон

Гледај видео 02:17

Венчавка од бајките - Пипа Мидлтон

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама