Пилотите на Луфтханза повторно во штрајк | Сите содржини | DW | 07.09.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Пилотите на Луфтханза повторно во штрајк

Пилотите на Луфтханза утре,8 септември, повторно ќе штрајкуваат. Во прв ред погодени ќе бидат транспортните летови. Штрајкот ќе трае до полноќ, па поради тоа компанијата ќе воведе вонредни линии.

Гледај видео 01:22
Now live
01:22 минути

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова