Пет љубовни обичаи од Европа за кои веројатно не сте чуле | Сите содржини | DW | 14.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Пет љубовни обичаи од Европа за кои веројатно не сте чуле

Рози, чоколада, накит - и годинава подароците за Св. Валентин се класични. Притоа, во Европа има многу други традиции со кои може да се „помогне“ расцутувањето на љубовта.

Прочитај го и ова