Пет љубовни обичаи од Европа за кои веројатно не сте чуле | Панорама | DW | 14.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Пет љубовни обичаи од Европа за кои веројатно не сте чуле

Рози, чоколада, накит - и годинава подароците за Св. Валентин се класични. Притоа, во Европа има многу други традиции со кои може да се „помогне“ расцутувањето на љубовта.

Пишување писма за Јулија, мајско дрво, делкање љубовна лажица, танцување со јаболко... Кој начин е најдобар за да се стигне до срцето на љубената или љубениот?

 

DW.COM

Реклама