Пет нешта кои ги научивме од Светското првенство 2018 | Сите содржини | DW | 17.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Пет нешта кои ги научивме од Светското првенство 2018

Светското фудбалско првенство во Русија е зад нас. Тоа донесе нов светски шампион- Франција, која на тронот ја замени Германија, која дефинитивно беше најнегативното изненадување на првенството.

Прочитај го и ова