Петте најомилени германски работодавачи | Економија | DW | 16.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Економија

Петте најомилени германски работодавачи

Кои компании во Германија се најомилени работодавачи? Еве што покажа истражувањето на мрежата LinkedIn:

Ова се најомилените германски работодавачи во 2019. според студијата на мрежата LinkedIn:

5. Дојче телеком

4. Заландо

3. Сименс

2. Дајмлер

1. САП

За своето рангирање LinkedIn во фокусот ги има лојалноста на работодавачот, побарувачката за работа во фирмата и интеракцијата на членовите на  LinkedIn во врска со понудата на компанијата. Со што петте фирми се истакнуваат и разликуваат, погледнете во видеото: